עדיין לא לקוחות סקולילנד?
רוצים פרטים נוספים על השירות שלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

הכירו את תוכנית השותפים המתגמלת של

האתר שלי איטי, מה אפשר לעשות?

ישנם לא מעט גורמים היכולים לגרום לאתר שלכם לעבוד לאט.

להלן כמה סיבות אפשרויות ומה ניתן לעשות כדי לטפל בזה:

1. ספק אחסון אתרים-
מאחר והאתר שלכם עתיר יכולות (בשונה מאתר תדמית פשוט), מכיל כמות גדולה של תוספים (בעזרתם אתם משתמשים בכל הפיצ’רים שבאתר, לדוגמא: מערכת קורסים, מערכת דיוור, אוטומציות וכד’),
דרישות המשאבים של האתר מהשרת הן גבוהות ולכן לא כל שרת יכול לספק את אותם משאבים מה שמוביל לאיטיות באתר.

במידה והאתר שלכם מאוחסן בשרת משלכם, נסו לבדוק עם התמיכה של השרת שלכם איך תוכלו לקבל יותר משאבים עבור האתר שלכם ותבדקו אפשרות לעבור לשרת VPS פרטי משלכם שלא חולק משאבים עם אינספור אתרים אחרים בדומה לאחסון משותף שזה מה שרוב האחסונים מציעים.
יש לבקש שהשרת ימוקם פיזית קרוב ככל הניתן למבקרים שלך, במידה והם בישראל אז שהשרת יישב פיזית בישראל או במדינה קרובה באירופה מה שיאפשר להוריד נתונים מהשרת בצורה מהירה יותר.

במידה והאתר שלכם מאוחסן בשרת של סקולילנד, חשוב תחילה לציין שהשרתים שלנו אומנם טובים בהרבה משרתים משותפים קלאסיים והם מותאמים לאתרים מורכבים כמו של סקולילנד אבל בחלק מהמקרים זה לא מספיק וישנם גורמים נוספים היכולים להשפיע על מהירות האתר שנפרט עליהם בהמשך לדוגמא:
– כמות גדולה של תעבורה באתר (כל מבקר שנכנס לאתר צורך משאבים מהשרת וככל שיש יותר מבקרים באתר במקביל, נוצר עומס גדול יותר על השרת). במקרה כזה ההמלצה היא לעבור לשרת VPS פרטי.
– התקנת תוספים נוספים באתר מעבר לתוספים שמגיעים עם האתר (כל תוסף מעמיס עוד על השרת וישנם תוספים היכולים ממש להאט את האתר)
– החלפה של התבנית באתר לתבנית וורדפרס אחרת.
– עמודים כבדים באתר שלא עברו אופטימיזציית מהירות, לדוגמא הרבה תמונות במשקל גדול, כמות גדולה של טקסט בפונטים ומשקלים שונים, בנייה לא נכונה של עמודים באתר היוצרים כמות גדולה של קוד שמעמיס על השרת וכד’.

2. התוספים באתר-
כל פיצ’ר הקיים באתר שלכם הוא בעצם תוסף (או אפילו 2 בחלק מהמקרים) ומאחר והאתר מכיל פיצ’רים רבים אז כמות התוספים באתר היא גבוהה.
כל תוסף באתר שלכם דורש משאבים מהשרת וככל שכמות התוספים גדולה יותר, העומס על השרת גדול יותר וזה אף גדל ככל שכמות המבקרים באתר גדולה.
במידה וישנם פיצ’רים באתר שאתם לא משתמשים, לדוגמא מערכת הדיוור, מערכת שיווק השותפים וכד’, ניתן לכבות אותם באזור התוספים באתר שלכם.
חשוב לא לכבות תוספים שאתם לא מכירים מאחר וזה יכול להרוס משהו באתר שלכם, ניתן לראות פירוט של התוספים באתר שלכם בשיעור “התוספים באתר” שבאתר ההדרכות שלנו.

במידה ואתם או מישהו מטעמכם התקין תוספים נוספים באתר שלכם, יש לקחת בחשבון שיש סיכוי גבוה שהם הגורם לאיטיות באתר.
ישנם תוספים כבדים במיוחד או שבנויים בצורה לא טובה שמעמיסה על השרת וההמלצה היא לא לבצע התקנת תוספים נוספים באתר, במיוחד אם אתם לא יודעים את ההשפעה שלהם על השרת.
ברוב המקרים ניתן להגיע לתוצאות הרצויות עם התוספים הקיימים באתר. ניתן להתייעץ אתנו במערכת הפניות שלנו.

3. תבנית הוורדפרס באתר-
האתר מגיע עם תבנית וורדפרס קלה ומהירה מבית Kadence וההמלצה היא להישאר עם אותה תבנית.
במידה והחלפתם את תבנית הוורדפרס באתר לתבנית אחרת, יש לקחת בחשבון שיכול להיות שהתבנית מכבידה על האתר, מעמיסה על השרת וכתוצאה מזה גורמת לאיטיות.
ההמלצה היא לחזור לעבוד עם התבנית Kadence. ברוב המקרים תוכלו להגיע לאותן תוצאות רצויות גם עם התבנית הזאת. ניתן להתייעץ אתנו במערכת הפניות שלנו.

4. התמונות באתר-
לתמונות יש השפעה גדולה על זמן הטעינה של עמודים באתר שלכם וההמלצה היא לעלות אותם לאתר בגודל בו הם אמורים להופיע בעמוד (ככל שהתמונה גדולה יותר היא שוקלת יותר) ולהעביר אותם תחילה בכלים להפחתת המשקל שלהם כמו TinyPNG שמצמצם את המשקל שלהם בצורה משמעותית מבלי לפגוע כמעט באיכות.
בגרסת המובייל ההמלצה היא להשתמש בתמונות אחרות מאשר בגרסת המחשב אשר מותאמות לגודל המסך (במקום סתם לטעון תמונות גדולות שרק הגודל שלהם הוקטן אבל המשקל נשאר זהה).

5. שימוש בתוסף המטמון WP ROCKET באתר-
תוסף זה המותקן אצלכם באתר ונדרש להפעיל אותו באזור התוספים באתר שלכם יכול לעזור לטעינת העמודים באתר בצורה מהירה יותר ובחלק מהזמן אפילו בצורה משמעותית.
לאתר הפעלת התוסף, יש לבצע ניקוי של קש אחרי שאתם עושים שינויים באתר כדי שהמבקרים שלהם יקבלו את הגרסה העדכנית ביותר של האתר.
ניתן לעשות את זה בחלק העליון של האתר, עוברים עם העכבר מעל WP Rocket ואז לוחצים על Clear and preload cache.

6. תחזוקת אתר-
במידה ואתם לא מבצעים תחזוקה לאתר פעמיים בחודש או לפחות פעם בחודש (עדכון תוספים, תבניות, גרסת וורדפרס) אז יכול להיות שתהייה לזה השפעה על המהירות של האתר.
ההמלצה היא לבצע תחזוקה שוטפת לאתר כדי לשמור עליו עדכנתי, תקין ויציב.
ניתן לעשות את זה בצורה עצמאית בלוח הבקרה באתר שלכם (תחת שדרוגים) או להיעזר בשירות תחזוקת האתרים שלנו (השירות בתשלום חודשי).
במידה ותרצו לבצע את תחזוקת האתר בעצמכם, מומלץ להתייעץ אתנו במערכת הפניות שלנו לפני ביצוע העדכונים באתר מאחר ולפעמים עדכונים של תוספים מסוימים יכולים לגרום לבעיות באתר ואנחנו מבצעים את אותם עדכונים בסביבת טסטים כדי לוודא שהעדכונים תקניים ולא גורמים נזק לאתר.

7. מהירות גלישה ועומס על המחשב שלכם-
3 דברים נוספים היכולים להשפיע על מהירות האתר שלכם היא:
– מהירות האינטרנט (שלכם או של הלקוחות שלכם). ההמלצה היא כמובן לגלוש ולעבוד על האתר עם אינטרנט מהיר.
– עומס על המחשב שלכם. ככל שיש יותר תוכנות שעובדות במחשב שלכם במקביל כך זמן התגובה בין השרת למחשב שלכם מתארך מה שגורם לאיטיות באתר.
ההמלצה היא כל עוד זה מתאפשר, לעבוד עם הדפדפן בלבד ולסגור את כל שאר התוכנות במחשב.
– עומס על הדפדפן שלכם. ככל שיש לכם יותר אתרים פתוחים בדפדפן ככה העומס על המחשב שלכם גדל וגם פה זמן התגובה בין השרת למחשב שלכם מתארך מה שגורם לאיטיות באתר.
ההמלצה היא לסגור את כל האתרים שניתן ולהשאיר בדפדפן רק את האתר שלכם. כמו כן חשוב מאוד לא לפתוח הרבה טאבים (כרטיסיות) עם האתר שלכם מאחר והצפייה שלכם באתר היא דרך ממשק ניהול (בשונה ממבקר רגיל) מה שדורש יותר משאבים מהשרת וככל שיש יותר טאבים של האתר פתוחים ככה עולה כמות המשאבים הנדרשת מהשרת.
אנחנו ממליצים לעבוד עם עד 2 או 3 טאבים של האתר לכל היותר בכדי לא להעמיס על השרת.

 

הכירו את תוכנית השותפים המתגמלת של

אהבתם? מוזמנים לשתף:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

שלחו לי לטלפון

סקולילנד